Pyrkonowe atrakcje od ekipy Zakazanej Planety!!!

Tagi: | (Wpis dodany: 23.03.2009)


źródło: własne :)

Zbliża się doroczne święto wszystkich nerdów związanych mniej lub bardziej z Poznaniem. Tak! Już w najbliższy piątek rozewrą się podwoje szkoły podstawowej na ulicy Łozowej na poznańskim Dębcu! Wszystkich, którzy zamierzają się tam zjawić informuję, że zamieszczono już szczegółowy program Pyrkonu 2009, który znajdziecie tutaj. Najważniejsze jednak w tym wszystkim jest to, że Poznańskie Towarzystwo Snobowe skupione obecnie wokół serwisu ZakazanaPlaneta.pl przygotowało parę niezwykłych atrakcji!!! Obecność obowiązkowa!:

Piątek

22:00 - Zamiłowanie do straszności, czyli dlaczego ogląda się horrory
Wyjaśnia Dro w Sali Multimedialnej

Hektolitry krwi lejące się z ekranu? Psychopatyczni mordercy z siekierą? Zjawiska nadprzyrodzone? Tajemnicze miejsca, groźne sytuacje i sceny trzymające w napięciu? Jeśli szybciej zabiło ci serce i odczułeś przyjemny dreszczyk emocji - koniecznie przyjdź i dowiedz się dlaczego. Jeśli zrobiło ci się słabo z obrzydzenia - tym bardziej. Wszystko o tym, jak horror wpływa na nasze dusze, ciała i umysły!

Od siebie dodam, że w odróżnieniu od wielu znakomitych prelekcji i "opracowań" młodych osób czerpiących swą wiedzę o życiu i świecie z forów internetowych, prelka Dro jest ze wszech miar oparta na podstawach naukowych, z niejakim dodatkiem doświadczenia osobistego!


23:00 - Evil Dead The Musical
Puszcza Cmdr JJA w Sali Multimedialnej

Każdy na pewno widział Musical Evil Dead wystawiany od 5 lat w Toronto. A jeśli ktoś przegapił - będzie miał niepowtarzalną okazję obejrzeć muzyczną i epiczną wersję przygód z udziałem pewnej chatki w lesie i piły łańcuchowej. W technologii zbliżonej do kasety video. Uwaga: Spektakl wyłącznie dla widzów dorosłych, ale za to w polskiej wersji językowej. I to nie na żywo, a w technologii zbliżonej do kasety video.Sobota

14:00 - Sesja foto dla przebierańcow
Dusze aparatem odbiera Watson na dziedzińcu

ZakazanaPlaneta.pl i jej nadworny (i utalentowany) fotograf Watson zapraszają do zdjęcia się. Wszystko będzie full profa i przejdzie do historii fandomu.


18:00 - Jak uniknąć zakupu podróbek figurek, czyli sprawdź do czego modlisz się co rano (albo i wieczorem)
Przestrzega Alicja w sali Komiksu, Mangi i Anime

Nareszcie ją masz! Ale co to? Jej twarz jakoś nie przypomina tej ze zdjęcia, oczy rozbiegają się w różne strony, kolory też nie do końca pasują... Jej ciało błyszczy się jak u taniej lalki Barbie, a szczegóły stroju wykańczał chyba ktoś w pijanym zwidzie. Do tego ten okropny zapach! Zaczynasz coś podejrzewać... To nie może być prawda! A jednak... Twoja upragniona figurka jest PODRÓBKĄ!

W dzisiejszych czasach podrabia się wszystko - od markowych torebek, poprzez kosmetyki na samochodach kończąc. Taki los spotkał także figurki przedstawiające postacie z mangi i anime. Na co zwracać uwagę przy ich zakupie, gdzie kupować i jak nie dać się oszukać - to wszystko znajdziecie w tej prelekcji.


22:00 - Wielki Nerdowski Konkurs Strojów vol. 2
Przewali Redakcja ZP w Auli

Jaki jest konkurs strojów każdy widzi (bądź zobaczy). Przymiotnik "wielki" dodaliśmy, bo jesteśmy snoby.


23.00 - Air Guitar Hero
Ukartuje Redakcja ZP, też w Auli

Za wiele by pisać. Chłopiec z niewidzialną gitarą jest dla każdej parą, a szczegóły - tutaj.Niedziela

13:00 - Origami - jednorożec Gaffa
Poskłada Alexa w sali Komiksu, Mangi i Anime

W przerwie między pościgami za zbuntowanymi replikantami Rick Deckard otrzymał jednorożca. Chcesz nauczyć się papierowych sztuczek Gaffa? Odsłona pierwsza: jednorożec.Ale to nie koniec! Dzięki niewielkiej prowizji możemy Was też zaprosić na dwa zasadnicze punkty programu przygotowane przez tajemniczych Lordów - Obelżyświata i Anonimowego Nerda:


Sobota 17:00 - Tańczymy Time Warpa
Tańce odbędą się na dziedzińcu!

W tej odsłonie popularnego programu You Can't Dance prezentujemy kultowy taniec-połamaniec, wprost z planety Transseks w galaktyce Transylwania. Przyjdź i zatańcz Time Warpa razem z nami - naucz się kroków i szokuj znajomych! Prezentację przeprowadzą Wasze Perły z Lamusa IV - zatańcz z gwiazdami!


Sobota 21:00 - Perły z Lamusa IV - Shock Treatment
Film będzie lansowany w Sali Multimedialnej

Kontynuując chwalebną (mamy nadzieję) tradycję przybliżania szerszej publiczności zapomnianych kultów kinematografii, serdecznie zapraszamy na spotkanie z szokującą produkcją autorstwa twórcy Rocky Horror Picture Show. Shock Treatment, gdyż o tym właśnie filmie mowa, zaprezentują Wam wasi milusińscy - Perły z Lamusa IV. A w programie: materiały audiowizualne, ciekawostki, mini-konkursy z mini-nagrodami, kabaretki, szpilki itp. Prosiemy*!

* copyright by InkiAle to jeszcze nie koniec! Dodatkowo zapraszamy do zakupów koszulek ZP na stoisku renomowanej firmy Kreatorium.com. Nie chcę nikogo straszyć, ale dzielnica konwentowa jest taka, że nieznanych sprawców nie brakuje - tylko koszulka ZP przed laczem w ryj uratuje!

Do zobaczenia na Pyrkonie! :)

5
Średnia ocena: 5 (2 votes)

Napisane przez: Alicja
Portret użytkownika Alicja