Prototyp Gwendolyn od Yamato!

Tagi: |

(Wpis dodany: 05.02.2011)


źródło: coronajumper.blogspot.com

Scatebra donosi!

Nareszcie pojawiły się zdjęcia pomalowanego prototypu, długo wyczekiwanej przez fanów "Odin Sphere" figurki Gwendolyn od Yamato. Według mnie jednak, nie wszystko wykonali tak jak powinni - całe szczęście że to prototyp i dużo jeszcze może się zmienić. Moim zdaniem zdecydowanie przesadzili z przezroczystością skrzydeł. Można sądzić, że zainspirowali się pomysłem Altera, ponieważ w jego wersji zastosowano półprzezroczyste skrzydła - niemniej tam ten zabieg był uzasadniony. Jako że tam skrzydła były rozpostarte, to efekt prześwitujących przez nie promieni słońca został osiągnięty perfekcyjnie. Na co jednak przezroczyste skrzydła Gwendolynie która po prostu stoi? Trzeba też podkreślić, że przezroczystość Yamato jest dużo bardziej zauważalna niż ta u Altera.

Podstawka jest mała, ale zawarte w niej elementy świetnie komponują się z postacią. Kto grał w grę pamięta, że duszek małego ptaszka od pewnego momentu pojawiał się przy bohaterce by prowadzić z nią dialogi. W jego postaci również Yamato użyło przezroczystego materiału i choć biorąc pod uwagę fabułę można uznać to za uzasadniony zabieg, tak nie mogę pozbyć się wrażenia, że wygląda on po prostu jak mały niebieski glut a nie jak ptak. Reszta podstawki jest raczej bez zarzutu - kręgi na wodzie są świetnie oddane a kawałek drzewka wygląda ok (choć kolory mogłyby być tu nieco ciemniejsze i zróżnicowane by pozbyć się płaskości).

Ekspresja całej figurki niestety ustępuje wersji Altera. Porównując ją jednak z resztą figurek z "Odin Sphere" od Yamato powiedziałabym, że zapowiada się na coś nieco gorszego od ich wersji Velvet jednak zdecydowanie lepszego od Mercedes.

I jeszcze jedna rzecz - wydaje mi się, że włócznia jest zdecydowanie zbyt drobna w porównaniu do wielkości postaci. Myślę, że bardziej wybredni jej nie nabędą jednak dla fanów jest to must have :).


źródło: yamato-toys.com
3.8
Średnia ocena: 3.8 (5 ocen)

Napisane przez: Alicja
Portret użytkownika Alicja