Zmień rozmiar czcionki

Wyślij nowy tematWyślij odpowiedź Strona 2 z 19   [ 184 posty(ów) ]
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Podróbki, bootlegi i inne śmieci...
PostWysłany: 28 Paź 2009, 10:16 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 22 Paź 2009, 12:52
Miejscowość: Wrocław

Pogadaj na GG

Kolekcja na Tsuki Board
Cena całe szczęście nie była wysoka, mogłem się domyślić że coś jest nie tak, ale że sklep sprzedaje mangi i inne rzeczy związane z M&A to pomyślałem że "swoich" nie zrobią w balona, no cóż .... .Na razie usuwam naddatki po formie co by nadać jej ciału gładkości :D potem pomaluję, figurka dosyć spora więc nie powinno być problemu ze szczegółami.

PostWysłany: 28 Paź 2009, 14:57 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 18 Kwi 2009, 17:43
Miejscowość: Warszawa

Pogadaj na GG

Kolekcja na Tsuki Board
Powodzenia :)

Wiem, co to znaczy malować tego typu modele - nic fajnego na początku :)

PostWysłany: 01 Lis 2009, 19:32 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 18 Kwi 2009, 17:27
Miejscowość: Opole

Pogadaj na GG

Kolekcja na Tsuki Board
seibeki=> Podaj adres sklepu jeśli możesz, by w przyszłości inni chętni nie nacieli się na podróbki, bowiem właśnie do tego służy ten temat, i nikt tutaj Cię za to nie zlinczuje :) . Bo w końcu pomożesz innym, by ich podobna przykrość nie spotkała.

Alicja=> A już myślałem, że ten temat, który chciałaś przedstawić upadł, a tu wychodzi na to, że on nadal istnieje, i ma się dobrze. Osobiście uwarzam, że jeśli jest to możliwe z Twojej strony to można by również do artykułu dopisać adresy sklepów, które sprzedają podróbki - ot taki miły akcent z mojej strony :D . Osobiście czekam nadal na ten artykuł...

PostWysłany: 02 Lis 2009, 13:00 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 22 Paź 2009, 12:52
Miejscowość: Wrocław

Pogadaj na GG

Kolekcja na Tsuki Board
faktycznie zapomniałem wpisać adres, jest to sklepik YATTA.PL

PostWysłany: 02 Lis 2009, 13:18 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 18 Kwi 2009, 17:06
Miejscowość: Poznań

Kolekcja na Tsuki Board
Ach - http://yatta.pl/ - no niestety - zapoznałam się już jakiś czas temu z ich ofertą i pierwsze co mi się rzuciło w oczy, to fakt, że mają w ofercie zadziwiającą ilość limitowanych figurek w zadziwiająco niskich cenach. Np:

http://yatta.pl/show-552.html

http://yatta.pl/show-551.html

http://yatta.pl/show-536.html?Saber%20-%20Fate/Zero%201:6

http://yatta.pl/show-514.html?Figurki%20Nendoroid%20Haruhi,%20Mikuru,%20Yuki

A także przez dłuuugi czas mieli Asuka Santa ver. (teraz wyprzedana, ale pewnie przed świętami wróci).

Niestety to bardzo często bootlegowane modele i obawiam się, że reszta stuffu figurkowego na tej stronie to także najzwyklejsze podróbki (zwłaszcza, w takich cenach). Na dodatek nie dają swoich zdjęć i nie podają nazwy producenta, co tym bardziej potwierdza moje podejrzenia. Tak więc nie jest to sklep, który polecałabym do zaopatrywania się w oryginalne figurki.

PostWysłany: 04 Lis 2009, 13:59 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 18 Kwi 2009, 17:43
Miejscowość: Warszawa

Pogadaj na GG

Kolekcja na Tsuki Board
O_o!

Chyba kogoś... To jakiś żart?! Spojrzałam tylko na dwie figurki i WIEM/JESTEM PRZEKONANA, że to nie mogą być oryginalne figurki - nie ma takiej opcji.
NP.
- figurka C.C z Code Geass, tą którą zrobili Alpfa&Omega z 2008, kosztowała coś koło 5500yen, w tym sklepie chcą za nią 100zł =.=" ;
- figurka Saber od Daiki Kougyou, która notabene właśnie teraz pojawia się na rynku i kosztuje prawie 29000yen w tym sklepie dostępna jest za... uwaga uwaga 175zł.

Sorry - ale ten sen nie mógł okazać się prawdą :/

PostWysłany: 05 Lis 2009, 21:11 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 18 Kwi 2009, 17:27
Miejscowość: Opole

Pogadaj na GG

Kolekcja na Tsuki Board
I ja przyjrzałem się bliżej zawartości tego sklepu, i uświadomiłem sobie tak naprawdę jedno. A mianowicie fakt, że w Polsce naprawdę wiedza o figurkach jest jeszcze bardzo mała, i to widać właśnie choćby na przykładzie tego sklepu. Sklepu, który w bezwstydny sposób, żeruje na niewiedzy swoich klientów. Klientów, którzy naprawdę tam się rejestrują i robią zakupy.
A pierwszym sygnałem odrazu rzucającym się w oczy powinna być cena, i nie mam tu na myśli zagraniczne sklepy, ale choćby po przyjrzeniu się polskim sklepom sprzedającym figurki.
Oj jednak przyda się tym ludziom ten artykuł, jak i w sumie wszystkim innym choćby do poszerzenia swojej wiedzy, na ten temat.

Osobiście nie ukrywam, że mnie (jako osobie, która do dziś nie ma 100% pewności co do orginalności swoich dwóch figurek) do niedawna chodził pomysł by uruchomić stronkę poświęconą podróbkom figurek, gdzie przedstawiane były by wraz z opisem i zdjęciami właśnie podróbki. Ale po skalkulowaniu kosztów, które bym musiał włożyć w ten projekt, szczególnie biorąc pod uwagę moje zarobki. Gdzie musiałbym w celach porównawczych zainwestować w tego typu buble. Doszedłem do wniosku, że jest to interes z mojego punktu na dzień dzisiejszy nieopłacalny, i lepiej te pieniądze zainwestować jednak w co innego. Może kiedyś jeszcze wróce do tematu... 8-) .

PostWysłany: 09 Lis 2009, 17:23 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 10 Maj 2009, 11:28
Miejscowość: Gdańsk

Kolekcja na Tsuki Board
Oż kurczę, a ja tak się cieszyłem z tych cen i miałem nawet zamiar coś tam kupić ! Nieładnie, oj, nieładnie....

PostWysłany: 09 Lis 2009, 23:19 

Dołączenie: 09 Lis 2009, 23:09
Szanowni Państwo,
jako właściciel sklepu internetowego Yatta.pl muszę zainterweniować.
W dyskusji sugerujecie Państwo jakoby ekipa mojego sklepu świadomie wprowadzała w błąd klientów i sprzedawała bootlegi. Od początku naszej działalności sprowadziliśmy trzy duże dostawy figurek (tylko część prezentujemy na Yatta.pl - reszte sprzedajemy na ebayu i na konwentach) i rzeczywiście pojawiły się wśród nich produkty które wzbudziły nasze wątpliwości co do "pochodzenia". W chwili obecnej porzucamy niemiecką hurtownie z którą współpracowaliśmy (to od nich mieliśmy zdjęcia) i rozpoczynamy sprowadzanie bezpośrednio z Japonii.
Mogę zapewnić iż dokładamy wszelkich starań aby nasz sklep oferował towar najlepszej jakości. Jednocześnie nie pozwolę na nazywanie nas oszustami.
Serdecznie pozdrawiam,
Jan Godwod

PostWysłany: 10 Lis 2009, 09:28 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 18 Kwi 2009, 17:06
Miejscowość: Poznań

Kolekcja na Tsuki Board
Yanek -> witamy na forum :)

I odnosząc się do Twojej wypowiedzi, to nigdzie nie nazwaliśmy Was oszustami, z tego co widzę.

Wiem, że świadomość powszechności podróbek figurek w narodzie jest niska i dla tego nie oskarżam Was, że jak dotąd sprzedawaliście je świadomie (chociaż jeśli mieliście wątpliwości - należało się upewnić). Niestety nadal na Waszej stronie nie ma wzmianki o tym, że sprzedawane figurki to podróbki (albo delikatniej mówiąc bootlegi ;) ). I to już jest nieładne i nie świadczy o Was najlepiej.

Jeśli mogę coś zasugerować, to moglibyście też porobić własne zdjęcia, a nie dawać zdjęcia oryginałów, bo to mylące, czego przykładem jest przypadek kolegi seibei.

Tak więc dopóki takie informacje nie znajdą się na stronie - będę twierdzić, że sprzedajecie niezorientowanym ludziom podróbki figurek i od tej pory robicie to świadomie.

Jeśli chcielibyście się dowiedzieć jak takich nietrafionych zakupów i dostawców unikać, to zapraszam tutaj, do moich artykułów o podróbkach figurek:

starszego:

http://zakazanaplaneta.pl/news.php?readmore=2946

i aktualnego:

http://www.figurkowo.com/jak-unikac-podrobek-czyli-na-co-zwracac-uwage-kupujac-figurki

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Wyślij nowy tematWyślij odpowiedź Strona 2 z 19   [ 184 posty(ów) ]
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość