Zmień rozmiar czcionki

Wyślij nowy tematWyślij odpowiedź Strona 1 z 19   [ 184 posty(ów) ]
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Podróbki, bootlegi i inne śmieci...
PostWysłany: 21 Cze 2009, 14:50 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 18 Kwi 2009, 17:27
Miejscowość: Opole

Pogadaj na GG

Kolekcja na Tsuki Board
Wiadomo nie od dziś, że zaradni Chińczycy potrafią praktycznie już wszystko podrobić, i jak wiadomo nie omineło to zjawisko nawet naszego hobby jakim jest kolekcjonowanie figurek. Hobby trzeba powiedzieć dość kosztownego, dlatego tym bardziej bolesne staje się gdy zamiast oczekiwanej figurki otrzymujmy jej namiastke w formie podróbki.
Sam muszę się przyznać, że w przypadku dwóch figurek jakie posiadam nie jestem do końca pewny ich autentyczności. Dlatego też postanowiłem "stworzyć" ten wątek, nie tylko dla siebie, ale też dla każdej osoby, która chciała by uniknąć przykrej niespodzianki.
Chciałbym by w tym temacie znalazły się nie tylko (o ile to możliwe) zdjęcia porównawcze poszczególnych podrabianych figurek, ale również własne sugestie dotyczące jak unikać podróbek. A dla tych co kupują choćby od czasu do czasu jakieś unikaty na ebay'u lub ich tam szukają, liste sprzedawców wartych zaufania i takich, których lepiej unikać.
To samo tyczy się sklepów z tą różnicą, by znajdowały się tu sklepy, w których sprzedają podróbki, i których jednak byśmy nikomu nie polecili.

Temat postu: Re: Podróbki, bootlegi i inne śmieci...
PostWysłany: 22 Cze 2009, 13:11 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 18 Kwi 2009, 17:43
Miejscowość: Warszawa

Pogadaj na GG

Kolekcja na Tsuki Board
Bardzo dobry pomysł; sama mam kilku sprzedawców którzy są sprawdzeni przez moją skromną osobę także mogę się podzielić z Wami ich nazwami.

Oto kilka przykładów użytkowników na eBayu:

- enterheart (mimo, że to osoba z Hong Kongu jest sprawdzona w 100%, tylko oryginały zarówno zawieszki czy figurki);
- rosarybox;
- wolala1971 (faworyt w kwestii figurek);
- toysonline2002 (trochę drogi ale można znaleźć u niego bardzo ciekawe okazy);
- shufflechap (istny wybawca);
- magtokyo (polecam szczególnie jeżeli chodzi o japońskie czasopisma);
- everlink_hk (solidnie, szybko i bezproblemowo).

Tak oto wygląda moja lista zaufanych sprzedawców :)

PostWysłany: 22 Cze 2009, 16:32 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 19 Cze 2009, 13:10
Miejscowość: Szczecin

Kolekcja na Tsuki Board
Co do Ebaya ja polecam Anime King z USA.....dużo , tanio i wysyłka w 2 godziny po wysłaniu pieniędzy (via PAYPAL).

PostWysłany: 10 Lip 2009, 15:50 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 10 Lip 2009, 15:44
a nie lepiej w sklepach online? :/ prosto z japonii

PostWysłany: 10 Lip 2009, 16:44 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 18 Kwi 2009, 17:06
Miejscowość: Poznań

Kolekcja na Tsuki Board
Kiwataze -> czasami w sklepach nie wszystko można znaleźć, albo z Ebaya bardziej się opłaca (sama nie wierzę, że bronię Ebaya ;) ). Ja osobiście wolę sklepy, bo mam do nich większe zaufanie, ale tutaj chodzi o polecanie sobie sprawdzonych sprzedawców - może sam (sama) kiedyś zechcesz z nich skorzystać...

Wątek o sprawdzonych przez nas sklepach znajdziesz tutaj:

viewtopic.php?f=8&t=184

Jeśli masz jakieś własne doświadczenia z tymi bądź innymi sklepami - czekamy na opinię :)

PostWysłany: 03 Wrz 2009, 14:06 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 20 Kwi 2009, 12:44
No to muszę polecić jednego sprzedawcę. W kwietniu zrobiłem preorder na Black Butlera z GoodSmile Company. Po 2 miesiącach aukcja zniknęła z mojego ebaya a po czterech paypal powiedział, że nie daje refundów na zakupy starsze niż cztery miesiące. W tym czasie sprzedawca za każdym razem, gdy do niego pisałem upewniał mnie, że to nie ma znaczenia i że ma specjalny departament d/s. preorderów i że dostanę figurkę gdy tylko wyjdzie. Tak też się stało. Mimo, że nie miałbym możliwości dania mu negatywa ani złożenia reklamacji w paypalu, dostałem figurkę gdy tylko wyszła.
Ten sprzedawca to Enterheart. Muszę powiedzieć, że kilkukrotnie u niego zamawiałem i zawsze figurki były dobrze opakowane i oczywiście oryginalne. Aktualnie mam kilka wiszących preorderów i dam wam znać jak inni sprzedawcy się wywiążą.

Muszę też polecić wolala1971. Gość mieszka w Japonii. Zazwyczaj ma jedne z przystępniejszych cen i jedne z trudniejszych do dostania figurek. Zawsze wywiązuje się ze sprzedaży i bezpiecznie pakuje, wysyła jako "gift" (o ile się mu napisze żeby tak zrobił). Ten sprzedawca nie poinformuje cię o wysłaniu figurki, chyba, że go o to zapytasz. Wtedy nawet da tracking number. Jego główną wadą jest jednak to, że mimo posiadania figurki na miejscu, czasem trzeba czekać nawet dwa tygodnie nim ją wyśle. Jest to jednak niska cena za oryginalną, tanią i trudną do dostania figurkę.

Z negatywnych doświadczeń mam natomiast kakalolo12. Mimo, że sprzedawca francuski (więc pewnie polska służba celna się nie przyczepi) i że przesyłka doszła ekspresowo, to zapakował figurkę w najzwyklejszą kopertę bez zabezpieczeń. Dodam jeszcze, że to znajoma zamawiała sobie gashapona i nie był on w kuli. Czyli wystarczyło, żeby ktoś coś na poczcie na nim położył i dostałaby go w częściach (nie wspominając o tym, że złapałem listonosza na tym, jak próbował go przecisnąć przez otwór na listy w naszych drzwiach).

PostWysłany: 03 Wrz 2009, 14:44 
Awatar użytkownika

Kolekcja na Tsuki Board
MikeGold -> Dzięki za Twoje opinie o tych sprzedawcach! To ważne zwłaszcza, że komentarze na samym Ebayu nie zawsze są miarodajne. Jak rozumiem szykuje się kolejna recenzja? :) Będę czekać :)

PostWysłany: 03 Wrz 2009, 16:49 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 20 Kwi 2009, 12:44
Czas i poczta pokaże. Na razie pogoniłem kilku sprzedawców, u których mam preordery i zobaczymy kiedy listonosz znów u mnie zawita. Aktualnie mam 6 rzeczy w preorderach i jedną w drodze.

PostWysłany: 28 Paź 2009, 02:37 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 22 Paź 2009, 12:52
Miejscowość: Wrocław

Pogadaj na GG

Kolekcja na Tsuki Board
Witajcie
W jednym z polskich sklepików, zakupiłem takie "cudeńko"
Image Image
Image
Image
trochę mi ręce opadły jak zobaczyłem tą figurkę, a w ofercie sprzedawcy znajduje się ich jeszcze sporo, co więcej są nawet preordery :D.
Bardzo podoba mi się ta wersja rei ( oczywiście w oryginale), a ponieważ żal było wyrzucać tego kawałka PCV, postanowiłem odrestaurować to coś i przybliżyć do stanu pierwotnego, z postepów prac będę zdawał relacje.

Marcin

PostWysłany: 28 Paź 2009, 08:38 
Awatar użytkownika

Kolekcja na Tsuki Board
seibei -> ojej - co to za sklep, który sprzedaje takie badziewie? :/ Mam nadzieję, że zbytnio się nie wykasiłeś :( To mi przypomina, że muszę w końcu napisać ten artykuł o podróbkach i sposobach ich unikania... -_-"

Jak rozumiem zamierzasz na niej poćwiczyć swoje umiejętności modelarskie? I słusznie :) Czekam na zdjęcia! :)

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Wyślij nowy tematWyślij odpowiedź Strona 1 z 19   [ 184 posty(ów) ]
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość