Zmień rozmiar czcionki

Wyślij nowy tematWyślij odpowiedź Strona 1 z 3   [ 30 posty(ów) ]
Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Nagrody i reklamy na Figurkowie
PostWysłany: 22 Sty 2011, 13:53 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 18 Kwi 2009, 17:06
Miejscowość: Poznań

Kolekcja na Tsuki Board
Ustosunkowuję się do dyskusji o nagrodach, reklamach itd. z tego topicu: http://www.figurkowo.com/phpbb3/viewtopic.php?f=2&t=1292&start=30 i zapraszam do wyrażania swoich opinii :).

1) Nagrody

Też uważam, że móc rozlosowywać fajne nagrody za udział w ankietach byłoby fajnie :). Niestety Figurkowo (przynajmniej jak na razie :P ) nie zarabia na siebie, a moja sytuacja finansowa daleka jest od zadowalającej i stabilnej (ciągły brak stałej pracy :/). Z różnych względów nie chcę wyciągać do Was ręki, bo jakoś totalnego doła nie ma (tfu, tfu odpukać).

W każdym razie, niech ucieszy Was wiadomość, że od tego miesiąca wchodzą nowe nagrody za udział w ankiecie, które to ufundował szalony KaPelusznik (osoba która nie tylko stworzyła i postawiła stronę i forum Figurkowa, ale też służy mi pomocą techniczną oraz udziela Figurkowu miejsca na swoim serwerze). Niech mu będą dzięki!

Będzie to dwanaście minifigurek i breloczków m.in. z Haruhi, NGE czy Gundam Winga (jest też jeden Ultraman). Konkretną nagrodę będę wylosowywać co miesiąc - tak chyba będzie najsprawiedliwiej. Postaram się też wrzucić zdjęcie poglądowe, żebyście wiedzieli czego sie spodziewać (chyba, że wolicie niespodziankę :) ).

Jeśli chodzi o zbieranie pieniędzy na ewentualną dużą nagrodę - mimo, że propozycja była zgłaszana w dobrej wierze, to jakoś tego nie widzę. Z różnych względów. Po pierwsze - tam gdzie są pieniądze (zwłaszcza spore - jak dla mnie), łatwo o kwasy. Po drugie, nie wiem jak by to miało wyglądać z prawno-legalnego punktu widzenia. Mogę się założyć, że w naszym państwie takie rzeczy trzeba zgłaszać do jakichś urzędów, najlepiej odprowadzać podatek i wyprodukować tonę absurdalnych pism. Ja się na to nie piszę, wybaczcie. Prowadzę Figurkowo czysto hobbystycznie i dla przyjemności :). Nie chcę tego stanu zmieniać i denerwować się jakimiś prawnymi zawirowaniami :).

2) Reklamy

Reklamy na Figurkowie są, chociaż większość z nich (Google Ads) jest widoczna tylko dla niezalogowanych. I tu pytanie - czy znieślibyście takie reklamy także będąc zalogowanymi? I jakie wolelibyście? Tekstowe (czyli takie jak teraz), czy też także obrazkowe? Ja wolę tekstowe, bo mam wrażenie, że nie "przeszkadzają" tak bardzo, ale jestem ciekawa opinii. Z Google Ads też należy uważać, bo oni mają bardzo ostrą kontrolę tego, czy ktoś nie oszukuje klikając za wiele, korzysta z programów klikających i takich tam. Bardzo łatwo zrywają umowę i ma się u nich bana. Więc proszę nie wyświadczać nam przypadkiem takiej niedźwiedziej przysługi ;).

Mamy też programy affiliacyjne (nie wiem jak to po polsku nazwać) z Sideshow Collectibles i Entertainment Earth, które polegają na tym, że jeśli w ciągu jakiegoś czasu (najczęściej 24h) od kliknięcia na ich reklamy u nas na stronie zakupicie coś od nich, to jakiś procent idzie z tego na konto Figurkowa. Niestety jeszcze nie dozbieraliśmy w ten sposób tyle, by dostać czek od któregokolwiek sklepu -_-". Ale jakbyście coś tam kiedyś kupowali, to warto byście pamiętali żeby wchodzić przez Figurkowo. Marzę o dniu, w którym zwraca mi się koszt miejsca na serwerze i domeny :).

Temat postu: Re: Nagrody i reklamy na Figurkowie
PostWysłany: 22 Sty 2011, 15:23 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 18 Kwi 2009, 17:27
Miejscowość: Opole

Pogadaj na GG

Kolekcja na Tsuki Board
Ja to wszystko rozumiem, i trudno nie zgodzić się,że każda propozycja ma swoje wady i zalety. Więc trudno się jednoznacznie określić. Nie oszukujmy się nie żyjemy w bogatym kraju (w którym uwidacznia się co raz bardziej podział na bogatych i biednych, zaś klasa średnia po prostu zanika), a nie w takim co podaje nam w swoich badaniach GUS (ja bym chciał połowe z tego zarabiać), i każdy w dzisiejszych czasach liczy tę przysłowiową złotówkę.
Oczywiście uważam, że wydatek 10 zł, który swego czasu zaproponował Mev w innym temacie nie jest jeszcze dużym wydatkiem, ale na pewno obciążającym portfel, szczególnie że wszystko drożeje. Sam nie śpie na pieniądzach, i mimo tego, że mam w domu kilkanaście konsol i ponad setke figurek, nie świadczy o moim bogactwie, bo nie raz kosztowało (i kosztuje) mnie to wiele wyrzeczeń. A już nie długo dojdą wydatki związane ze studiami, które mam zamiar zacząć (dlaczego teraz? - bo kiedyś po prostu nie mogłem jak w domu pracowały tylko die osoby ojciec i ja). Ale nie o to chodzi...
Druga sprawa jest taka, że mamy tak głupie przepisy (że lepiej zmarnować nadwyżkę żwywności niż oddać ją potrzebującym bo od tego trzeba odprowadzić podatek), że na Alicji tak jak sama pisze, zaraz by siadł urząd skarbowy, a taką loterie musiała by zalegalizować - by nie zostać posądzona o prowadzenie gier hazardowych i to jeszcze nie legalnie. A to są też koszta, bo wiadomo każdy chce zarobić.
Więc uważam, że najlepszym moim zdaniem rozwiązaniem jest reklama i ewentualnie sponsoring ludzi życzliwych figurkowu (to jest poprawnie napisane?). Powiem szczerze, że kiedyś sam o tym myślałem czy nie zakupić jakiejś figurki (nie musi wcale to być wydatek rzędu 7.000 - 10.000 yenów, mogą w końcu to być tanie petit nendo w zestawach), z myslą by dać je na nagrody dla Alicji, w ramach mojego bloga, i nadal o tym myslę. Choć jak już pisałem nie śpie na pieniądzach. Ale najpierw muszę z powrotem uruchomić swojego bloga, na którego nie mam wybitnie czasu (choć zdjęcia porobiłem do kolejnej/kolejnych recenzji), i tylko okazjonalnie coś przy nim na razie dłubie, i powoli zaczynam wprowadzać drobne zmiany.
Jak uda mi się w końcu wrócić na łamy "blogowego pisarstwa", to na pewno coś w tym temacie zrobie, i skontaktuje się z Alicją.
Bo uważam, że są to lepsze rozwiązania, niz pobieranie od ludzi jakiejś opłaty, szczegolnie że Alicja robi to przede wszystkim hobbystycznie.
Już wolę fionansowo (jak zajdzie taka potrzeba), wesprzeć Alicję w utrzymaniu tego forum i samej stronki, niż wpłacać kase za nagrodę, i jeszcze robić problemy prawne/podatkowe Alicji.

PostWysłany: 22 Sty 2011, 19:27 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 29 Cze 2010, 10:40
Miejscowość: Kraków/Zduńska Wola

Kolekcja na Tsuki Board
Ok, powiem szczerze że nie rozkminiałem wcale tego jak to prawnie rozwiązywać. Nie myślałem, żeby prowadzić jakąkolwiek legalizację. Miałem raczej na myśli coś w rodzaju zrzutki "na pizze" na imprezie, czy coś w ten deseń. Po prostu zbieramy pieniążki u jednej osoby, i jako "panią kierownik" miałem w domyśle Alicję, kupujemy figurkę, którą w sumie nawet można by wspólnie ustalić i na koniec idzie ona w loterię, tak jak to było do tej pory. Jeśli to jest zła koncepcja bo miałaby przysposobić masę problemów, to się z niej wycofuje. Choć szczerze mówiąc uważam że byłoby fajnie zrobić coś społecznie, bo mamy dużo osób, które figurki kupują do 100zł, a jak ja bym ściągnął exa np. z Touhou nendro to byłby już duży fun dla takiej osoby jakby go wygrała. No ale, nie obstaję wcale za tą ideą. Jak już bodaj ze 3-4 razy pisałem - to był luźny pomysł, rzucony w eter, który kilku osobom przypadł do gustu, kilka oburzył. Tak więc jakby to miało być jakimś problemem, to nie ma sensu tego robić.
Choć w sumie pod grę hazardową bym tego nie podciągał. No ale w sumie pan jeden wie co by FISKUS orzekł.

PostWysłany: 23 Sty 2011, 22:49 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 08 Wrz 2010, 18:40
Miejscowość: Łańcut
Dla mnie tam mamuś możesz dać ile chcesz reklam. Jeśli tym samym nagrody mają być lepsze to ja jestem jak najbardziej za.

PostWysłany: 23 Sty 2011, 23:22 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 12 Sty 2011, 19:05
Miejscowość: Wola/Katowice

Kolekcja na Tsuki Board
Jestem tu nowy, ale moim skromnym zdaniem reklamy itp jak najbardziej, użytkownicy płakać nie będą, że im coś z boku miga a obciąży Twoją osobę częściowo z kosztów. Myślę, że dobrowolna zrzutka raz na jakiś czas po choćby te 10zł na serwer i domenę też będą dobre i chętnie wspomogę.

PostWysłany: 24 Sty 2011, 01:23 
Awatar użytkownika

Z tymi 10 zlotymi to może być pomysła albo mozna zrobić guzik "Wspomagam" i przelać jakąś dowolną sumkę. Niestety nawet jak bym chciała to obecnie moja sytuacja finansowa wygląda TRAGICZNIE ale jeśli się to zmieni to z chęcią wesprę serwis.

PostWysłany: 24 Sty 2011, 10:29 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 26 Kwi 2010, 17:09
Miejscowość: Łódź

Pogadaj na GG

Kolekcja na Tsuki Board
Według mnie pomysł z reklamami jest najlepszy. Tylko jest jedno zastrzeżenie: żeby nie były zbyt "naładowane" grafikami itp. bo niestety mój komputer jest dość wiekowy a otwieranie takich stron jak np. ppe.pl wiąże się u mnie z wielką udręką. Mogłyby to być nieduże ikonki gdzieś z boku strony - wtedy na pewno nie byłoby problemu z klikaniem a i strona niezbyt by obciążała kompa przy przeglądaniu.

Co do zrzutek - myślę, że to nie jest zły pomysł ale jak wiemy sytuacja finansowa każdego z użytkowników może być różna więc nie każdy by mógł coś dać od siebie. Zresztą uważam, że pieniądze nie są tu najlepszym rozwiązaniem - myślę, że dużo lepsze byłoby po prostu podrzucanie Alicji konkretnych figurek które potem służyłyby za nagrody.

Myślałam jeszcze o jednym - co to mają być za reklamy. Myślę, ze najlepiej byłoby skorzystać ze wsparcia sklepów z figurkami. Zawiązanie współpracy z takimi sklepami jak Game Over, AliensGroup, Toycraft czy nawet Yatta nie tylko wspomogłoby stronkę ale również pomogło rozwijać rynek sklepów figurkowych w Polsce. Myślę, że również sklepy z grami by się nadały. W ramach takiej współpracy co jakiś czas któryś ze sklepów wysłałby jakąś figurkę którą można wygrać w loterii. Oczywiście trzeba by było dopisać że "została ufundowana przez...". Takie łączenie przyjemnego z pożytecznym. Ty bardziej że liczba użytkowników stale rośnie(każda ankieta przebija poprzednią pod względem liczby głosów) i reklamowanie się na figurkowie zaczyna łączyć się z dobrą reklamą w środowisku kolekcjonerów.
Co do sklepów zagranicznych to nie wiem jak mogłaby wyglądać taka współpraca ale zawsze można popytać. W każdym razie fajnie by było, by te reklamy pochodziły " z branży" bo nie wiem czy chciałabym tu widzieć reklamę pudelka:D.

PostWysłany: 24 Sty 2011, 13:04 
Awatar użytkownika

Scatebra napisał(a):
Zresztą uważam, że pieniądze nie są tu najlepszym rozwiązaniem - myślę, że dużo lepsze byłoby po prostu podrzucanie Alicji konkretnych figurek które potem służyłyby za nagrody.

To moim zdaniem jest całkowicie nietrafiony pomysł. Jak to sobie wyobrażasz? Kupujesz figurkę (np peti nendo za 30 zł) potem ją wysyłasz płacąc ok 15zł za przesyłke... nie lepiej by było przelać tych pieniędzy na fundusz konkursowy? Można by było wtedy kupic jedną dużą nagrodę zamiast rozdrabniać się na pierdułki. Po za tym ile osób było by w stanie i miało by chęć kupowac figurki a potem je wysyłać. Wątpię żeby każdy chciał dawać po te ok 30 zł. Lepiej jak się znajdzie 30 osób co da po 10 zł niż 5 co kupi figurkę (małą i tanią) i wyśle ją.

PostWysłany: 24 Sty 2011, 14:40 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 12 Sty 2011, 19:05
Miejscowość: Wola/Katowice

Kolekcja na Tsuki Board
Tu już nie chodzi o kupowanie figurki na nagrody, ale wsparcie jeśli chodzi o opłacanie strony, bo to też trochę kosztuje.

PostWysłany: 24 Sty 2011, 15:40 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 26 Kwi 2010, 17:09
Miejscowość: Łódź

Pogadaj na GG

Kolekcja na Tsuki Board
CriX napisał(a):
Scatebra napisał(a):
Zresztą uważam, że pieniądze nie są tu najlepszym rozwiązaniem - myślę, że dużo lepsze byłoby po prostu podrzucanie Alicji konkretnych figurek które potem służyłyby za nagrody.

To moim zdaniem jest całkowicie nietrafiony pomysł. Jak to sobie wyobrażasz? Kupujesz figurkę (np peti nendo za 30 zł) potem ją wysyłasz płacąc ok 15zł za przesyłke... nie lepiej by było przelać tych pieniędzy na fundusz konkursowy? Można by było wtedy kupic jedną dużą nagrodę zamiast rozdrabniać się na pierdułki. Po za tym ile osób było by w stanie i miało by chęć kupowac figurki a potem je wysyłać. Wątpię żeby każdy chciał dawać po te ok 30 zł. Lepiej jak się znajdzie 30 osób co da po 10 zł niż 5 co kupi figurkę (małą i tanią) i wyśle ją.

Tu mi chodzi o te osoby, które chciały same takie figurki "załatwiać". Ja się nie pisze na to - przynajmniej dopóki wciąż jestem studentką i nie mam stałej pracy. Za to jestem za klikaniem w reklamy.

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Wyślij nowy tematWyślij odpowiedź Strona 1 z 3   [ 30 posty(ów) ]
Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości