Zmień rozmiar czcionki
Obecny czas: 22 Wrz 2019, 19:11

Wyślij nowy tematWyślij odpowiedź Strona 1 z 2   [ 12 posty(ów) ]
Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Kocie pokojówki tym razem w pudrowym błękicie. Mrrrau!
PostWysłany: 07 Cze 2010, 20:32 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 18 Kwi 2009, 17:06
Miejscowość: Poznań

Kolekcja na Tsuki Board

źródło: amiami.jp

Amiami Limited!

Temat postu: Re: Kocie pokojówki tym razem w pudrowym błękicie. Mrrrau!
PostWysłany: 07 Cze 2010, 20:34 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 18 Kwi 2009, 17:43
Miejscowość: Warszawa

Pogadaj na GG

Kolekcja na Tsuki Board
Again... najfajniejsze były pierwsze - reszta to już żerowanie na kieszeni kolekcjonerów :/

PostWysłany: 07 Cze 2010, 20:37 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 07 Mar 2010, 17:38
Miejscowość: Częstochowa

Pogadaj na GG

Kolekcja na Tsuki Board
W czerni było im najlepiej

PostWysłany: 08 Cze 2010, 13:02 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 18 Kwi 2009, 17:27
Miejscowość: Opole

Pogadaj na GG

Kolekcja na Tsuki Board
I dlatego taką wersje kolorystyczną wybrałem, tę za to sobie odpuszczam...

PostWysłany: 08 Cze 2010, 14:43 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 30 Maj 2010, 13:18
Miejscowość: Krakow

Kolekcja na Tsuki Board
Sliczna ta figurka, tez wole chyba wersje czarna, ale 14,000y hmmmmm troche ciezka ta metka z cena :(

PostWysłany: 08 Cze 2010, 19:05 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 26 Kwi 2010, 17:09
Miejscowość: Łódź

Pogadaj na GG

Kolekcja na Tsuki Board
A mi się juz nudzą takie figurki. Te w strojach pokojówek i mundurkach zwłaszcza ><. Wszędzie ich pełno i tak strasznie jadą fanserwisem :/. Te balony mnie kłują w oczy okrutnie. Serio, no jakby były mniejsze(naturalne, nie znowu deski) to by mi się podobało... troszkę bardziej(ale bez przesady). Widziałam masę może nie lepszych, ale jeśli chodzi o design to o niebo ciekawszych figurek... Amen ;p

PostWysłany: 08 Cze 2010, 19:19 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 18 Kwi 2009, 17:27
Miejscowość: Opole

Pogadaj na GG

Kolekcja na Tsuki Board
Ale nic na to nie poradzisz, dopóki takie figurki będą się sprzedawać, to też takie będą wychodzić.
Druga sprawa jest taka, że te figurki powstały na bazie jednej z prac Tony'ego, i jednak ich wyglądu nie zmienisz...

Jedno jednak mnie naprawdę denerwuje, a mianowicie wspomniany tutaj fanserwis. Ja rozumiem, że to całe nazewnictwo zostało uknute po to by coś lepiej sprzedać. Ale dosłownie złość mnie bieże, jak słyszę te wszystkie chasełka, że to i to, to teraz fanserwis.
Kiedyś tego też było pełno tylko nikt temu nie przyklejał określonej metki, i wszyscy byli zadowoleni. Ale najwidoczniej ja jestem starej daty, i podążanie za modą to nie dla mnie :) .

PostWysłany: 08 Cze 2010, 19:41 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 19 Cze 2009, 13:10
Miejscowość: Szczecin

Kolekcja na Tsuki Board
Scatebra ma rację. Nic nie mam przeciw krągłosciom, im więcej tym lepiej :) ale robienie 1432543251247864893125 wersji kolorystycznych staje się nudne i jałowe. Zraziłem się przez to do figur PVC i z 47 sztuk zrobiło się ich u mnie 6 ( a niedłudo 3). Ale nic pecunia non olet jak widać.

PostWysłany: 08 Cze 2010, 21:44 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 26 Kwi 2010, 17:09
Miejscowość: Łódź

Pogadaj na GG

Kolekcja na Tsuki Board
P-cha napisałeś
P-chan napisał(a):
Ja rozumiem, że to całe nazewnictwo zostało uknute po to by coś lepiej sprzedać.

i ja się z tym nie zgodzę. To hasło nie zostało uknute, żeby coś lepiej sprzedać ale żeby pokazać, że niektóre rzeczy sprzedaje się w takiej a nie innej formie bo taka forma ma wzięcie.
Według mnie hasło "fanserwis" nie jest nadużywane tylko po prostu do coraz większej ilości produktów pasuje, więc automatycznie częściej się go używa(nie tylko figurek ale np. muzyki, filmów czy komiksów - niestety tyczy się w dużej mierze produktów z Japonii). Producenci wiedzą, że tak jak w tym wypadku strój pokojówek przyciągnie większą rzesze chętnych do zakupu a przecież o to im właśnie chodzi. Ta figurka pod względem wykonania mi się bardzo podoba ale temat jest już tak oklepany, że robi mi się mdło;p. Do tego już nagminne nadmuchiwanie piersi bohaterek - to też fanserwis skierowany głównie do męskiej części kupujących. I niestety u wielu figurek tak było, że mi się nie spodobały tylko i wyłącznie ze względu na to, że biust bohaterki był tak duży że aż odrażający. Mogę się założyć, że gdyby te kicie miały dużo mniejsze piersi to wyniki sprzedaży byłyby mniej zadowalające. Bądźmy szczerzy - mężczyźni zawsze chętnie będą kupować figurki ładnych panienek - ale przecież kobietę można przedstawić na niezliczoną ilość sposobów i nie tak szablonowo;p.
Sam fakt wychodzenia takich figurek(laseczki pokojowki czy dziewczynki w mundurkach) dla mnie na krótszą metę nic nie znaczy - przecież nie muszę jej kupować i tyle. Na dłuższą jednak sporo na tym tracę bo producenci będą kontynuować produkcję takich figurek z powodu dobrej sprzedaży co ogólnie wpłynie na to, że nie będzie im się chciało inwestować w inne, np. bardziej odważne, oryginalne projekty, nie będące przysłowiową "piątą wodą po kisielu"(czy jak to tam było) bo po prostu mogą się komuś nie spodobać co od razu odbije się na ich portfelach. A ja jestem zwolenniczką eksperymentowania i tworzenia ciekawych form - to dlatego tak zauroczyła mnie np. Mercedes od Altera - nie jest wtórna, nie przypomina setek innych figurkowych dziewczynek(pomijając design Kamitaniego a skupiając się na samej genialnej formie uchwycenia w locie).
Taka homogenizacja rynku po prostu - po co próbować tworzyć coś nowego skoro to co jest wtórne cały czas dobrze się sprzedaje. Pewnie, takie podejście się opłaca ale nie jest rozwojowe:). Na szczęście na rynku jest duża konkurencja i można bez problemu odszukać coś ciekawego i oryginalnego.

PostWysłany: 13 Cze 2010, 09:33 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 30 Maj 2010, 13:18
Miejscowość: Krakow

Kolekcja na Tsuki Board
A wiecie co ja wam powiem? Czytajac wasze posty widac juz w was zmeczenie matrialu ;)
Moi drodzy to sie nazywa evolucja z hard corowych kolekcjonerow lapiacych figurki na ilosc na kolekcjonerow lapiacych figurki na jakosc - to normalna kolej rzeczy gdyz mialem tak z grami. Jesli chodzi o kolekcjonowanie figurek to od samego pcozatku postawilem na jakosc (aczkolwiek moze to byc roznie rozumiane i moge zaraz dostac kilka szpikulcow) nizeli na ilosc.
Z ta jakoscia to jak z gustami, nie powinno sie niby o tym gadac, ale po czesci kazdy z was ma racje.

Czemu sie przejmujecie, ze to 10ta wersja kolorystyczna? przeciez nikt z was nie jest zmuszony to zakupu kazdej, na tej planecie sa jeszcze ludzie ktorzy nie zakupili zadnej wersji bo albo im wykupili albo poprzedni kolor nie trafil w ich gusta.
Figurek wychodzi tak duzo, ze jak ktos lubi ladne niebanalne pozy to kupi i taka, ktos lubi fanserwis to kupi laski z balonami w rozmiarze XXXL - jest zapotrzebowanie to bedzie wszystko. Rynek ostatnio zaczyna byc nawet bardziej laskawy dla male charas, wiec nie narzekajcie tylko kupujcie to co trafia w wasz gust, a reszte zostawicie tym dla ktorych zostalo to zrobione ;)

PS. Scatebra sporo madrych rzeczy prawi pod ktorymi sie tez podpisuje :]

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Wyślij nowy tematWyślij odpowiedź Strona 1 z 2   [ 12 posty(ów) ]
Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości