Legendary Ninja Warrior - to brzmi dumnie:)

Tagi: | (Wpis dodany: 28.03.2009)


źródło: amiami.com

Poprzedni film Kazuaki Kiriyi zostawił mnie z mieszanymi uczuciami - napiszę szczerze, że był to jeden z nielicznych filmów na których zasnąłem:). Ale figurka z jego drugiego, najnowszego filmu Goemon z Hot Toys jest wykopana w kosmos (nowy nabytek Hot Toys - Kojun - daje radę!^_^). Mam nadzieję, że może Kiriya nie porzuci swojej komputerowo-wizualnej drogi, a dopracuje trochę stronę fabularną:).

Goemon opowiada o prawdziwej postaci - Ishikawa Goemon był wojownikiem ninja i takim japońskim Robin Hoodem żyjącym w XVI wieku. Odbierał bogatym i dawał biednym, a nawet podniósł rękę na samego ówczesnego daimyo Toyotomi Hideyoshiego. Niestety Goemon został złapany i ugotowany żywcem (według niektórych źródeł - z całą rodziną) we wrzącym oleju. Dzięki tej dość makabrycznej śmierci dużą wannę w kształcie kotła nazywa się w Japoni żartobliwie Goemon-buro:).

Kiriya zapowiada, że film nie będzie filmem historycznym i że będzie czerpał raczej z kultury zachodu niż wschodu. Zwiastun filmu nie pozostawia wątpliwości - look i design z Cassherna został zachowany:).

Goemon Ishikawa (石川 五右衛門) collectible figure

WYMIARY:


skala: 1/6
wysokość: 31 cm
cena: 19 800 jenów
produkcja: Hot Toys
termin: wiosna 2009
castoff: tak
akcesoria: wymienne dłonie, miecz Tenka z pochwą, fajka, skrzynia ze skarbami, mapa, shuriken, nóż Kunai, kartka z podpisem Goemona


źródło: amiami.com


źródło: amiami.com


źródło: amiami.com


źródło: amiami.com


źródło: amiami.com

Plakat z filmu:


źródło: goemonmovie.com

Zwiastun filmu:

Dodatkowo Hot Toys wypuściło też Mini Cosbabies z Goemona, ale są dość makabrycznie brzydkie.


źródło: hottoys.com.hk
4.333335
Średnia ocena: 4.3 (3 votes)

Napisane przez: szalony KaPelusznik
Portret użytkownika szalony KaPelusznik